امروز‌ : شنبه ۰۴ خرداد ۱۳۹۸ - السبت ۲۱ رمضان ۱۴۴۰ - Saturday 25 May 2019
جستجو در سایت :
از امام‌ رضا درباره‌ بهترين‌ بندگان‌ سؤال‌ شد . فرمود : آنان‌ هرگاه‌ نيكى‌كنند خوشحال‌ شوند ، و هرگاه‌ بدى‌ كنند آمرزش‌ خواهند ، و هرگاه‌ عطا شوند شكر گزارند ، و هرگاه‌ بلا بينند صبر كنند ، و هرگاه‌ خشم‌ كنند درگذرند
متن صفحات
سال حمایت از تولید ملی
شهدای نصیرشهر
پیوندها
محمدرضا تیمورپور رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی نصیرشهر:
توسعه مراکز فرهنگي_اجتماعي زمینه ساز ارتقاء زندگي شهري خواهد بود

به گزارش روابط عمومي شوراي اسلامي و شهرداری نصیرشهر؛ محمدرضا تیمورپور رئیس کمیسیون فرهنگی شورای اسلامی نصیرشهر، در حاشیه جلسه شورای اسلامی با تأکيد بر اين مطلب و با بيان اينکه فرهنگ و هنر هويت هر جامعه اي را تشکيل مي‌دهد و هر جامعه اي هرچه نوپا باشد دوام و بقاي آن مبتني بر اصول فرهنگي_اجتماعي است، گفت: تقويت وجدان کاري، انضباط اجتماعي، روحيه کار و ابتکار، کارآفريني، درستکاري، قناعت، اهتمام در ارتقاء کيفيت توليد، فرهنگسازي براي استفاده از توليدات داخلي، افزايش توليد و صادرات کالا و خدمات، سالم سازي فضاي فرهنگي، امر به معروف و نهي از منکر از مواردي هستند که اگر مورد توجه قرار نگيرند تهاجم فرهنگي دشمنان بيشتر خواهد شد.

وي با بيان اينکه تنها راه مقابله با فرهنگ بيگانه تقويت باورها و فرهنگ متعالي جامعه ايراني است، گفت: بايد نگاه فرابخشي به مقوله فرهنگ داشته باشيم تا بتوان آثار و ابعاد آنرا در سطوح مختلف شاهد باشيم و  برنامه‌ها و فعاليتها را آنقدر محصور و محدود نکنيم و محدوديت در اعلام و اعمال آنها نداشته باشيم.

تیمورپور يادآورشد: همواره تعامل متقابل و پويا ميان فرهنگ توسعه فرهنگي برقرار است و علاوه براينکه هم افزايي اقدامات را بهبود مي‌بخشد به توسعه حقوق فرهنگي مردم به معني دسترسي عادلانه افراد به کالا و خدمات فرهنگي و استفاده از مکانهاي فرهنگي همچون سينما، سالن تئاتر، سالنهاي موسيقي، نمايشگاهها کمک خواهد کرد.

اين عضو شورا با اشاره به اقداماتي که تاکنون ازسوي شهرداري نصیرشهر با حمايت شوراي اسلامي شهر انجام گرفته است، گفت: مديريت شهري به عنوان يکي از متوليان تأمين حقوق فرهنگي مردم و از بازوان اجرايي در توسعه مراکز فرهنگي، تمام توان خود را در زمينه برنامه ريزي و ايجاد زيرساختها براي توسعه فرهنگي، بازآفريني و بازخواني ارزشهاي فرهنگي و ارتقاء زندگي شهري به کار برده است.

ارتباط با شهردار
روز شمار تاریخ

وضعیت آب و هوا
اوقات شرعی
سخن روز

امام صادق(ع) می فرماید: خداوند متعال فرموده: «روزه از من است و پاداش آن را من می دهم

 حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی) : انقلاب بزرگ اسلامى ما، تمام مسلمانان دنيا را اميدوار كرده است.

حضرت امام خمینی(ره) : تمام آثار تجدد و تمدن در اسلام مجاز است مگر آنهایی که فساد اخلاق بیاورد، فساد عفت بیاورد.

حضرت محمد(ص) : برترین عبادت ها انتظار فرج است.

امام حسین(ع) : عقل کامل نمی شود ، مگر به پیروی حق.

امام مهدی(عج) : برای فرج من بسیار دعا کنید ، که گشایش کارهای شما در ان است.

حضرت علی(ع) : آفت عالمان ، حب ریاست است.

امام جواد(ع) فرمود : ملاقات و دیدار با دوستان و برادران - خوب - موجب صفای دل و نورانیّت آن می گردد و سبب شكوفائی عقل و درایت خواهد گشت، گرچه در مدّت زمانی كوتاه انجام پذیرد.
 

سامانه 137