امروز‌ : شنبه ۳۱ فروردين ۱۳۹۸ - السبت ۱۵ شعبان ۱۴۴۰ - Saturday 20 April 2019
جستجو در سایت :
از امام‌ رضا درباره‌ بهترين‌ بندگان‌ سؤال‌ شد . فرمود : آنان‌ هرگاه‌ نيكى‌كنند خوشحال‌ شوند ، و هرگاه‌ بدى‌ كنند آمرزش‌ خواهند ، و هرگاه‌ عطا شوند شكر گزارند ، و هرگاه‌ بلا بينند صبر كنند ، و هرگاه‌ خشم‌ كنند درگذرند
متن صفحات
سال حمایت از تولید ملی
شهدای نصیرشهر
پیوندها
شهرداری ها در پدافند غیرعامل نقش بی بدیل و مهمی دارند.
پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیرنظامی است که با اجرای آن می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری کرد و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

به گزارش روابط عمومی شورای اسلامی و شهرداری نصیرشهرمحراب مرادی مسئول پدافند غیرعامل شهرداری نصیرشهر اظهار داشت : نامگذاری هفته ای با عنوان پدافند غیرعامل نشان دهنده ارزش و اهمیت پدافند غیرعامل در کشور است.

وی تصریح کرد پدافند غیرعامل نوعی دفاع غیرنظامی است و به مجموعه اقداماتی اطلاق می شود که به بکارگیری جنگ افزار نیاز ندارد و با اجرای آن می توان از وارد شدن خسارات مالی به تجهیزات و تاسیسات حیاتی و حساس نظامی و غیرنظامی و تلفات انسانی جلوگیری کرد و یا میزان این خسارات و تلفات را به حداقل ممکن کاهش داد.

مرادی از تشکیل کمیته پدافند غیرعامل در داخل شهرداریها خبر داد و گفت با تشکیل این کمیته ها به نوعی از آموزشهای عمومی به سمت آموزشهای تخصصی گام خواهیم برداشت.

وی همچنین با ذکر بیان وجوه افتراق بین پدافند غیرعامل و مدیریت بحران خاطر نشان نمود: مدیریت بحران در حوزه معاونت خدمات شهری قرار گرفته و عمدتا حوادث غیرمترقبه طبیعی نظیر زلزله ، سیل ، خشکسالی و ... را شامل می شود در حالی که پدافند غیرعامل در بررسی و برنامه ریزی برای تهدیدات غیرطبیعی که با طرح قبلی و برای آسیب رساندن به تاسیسات مورد مطالعه صورت می گیرد(مانند تهدیدات نظامی) ایفای نقش می نماید.

این مسئول با اشاره به نقش مدیریت شهری در این باره بیان داشت : نگاه جامع و علمی شهرداری ها به پدافند غیرعامل از جمله اجرای کامل مبحث 21 مقررات ملی ساختمان و رعایت اصول ساخت وسازهای ایمن و بادوام در احداث بناها،فرهنگ سازی،آموزش عمومی، ایجاد پناهگاههای امن مورد نیاز شهروندان برای مواقع ضروری و ... باعث خواهد شد در آینده در صورت بروز هرگونه تهدید با کمترین خسارات و آسیب ها مواجه شویم .

وی اجرای پروژه های فضای سبز شهرداری ها در قالب احداث پارک های 2منظوره اسکان موقت در زمان بحران ، پیش بینی مسیرهای جایگزین در جهت بهبود خدمات رسانی در مواقع تهدید را از اقدام های شهرداری در تقویت اصول پدافند غیرعامل خواند و در پایان متذکر شد با توجه به اهمیت خاص پدافند غیرعامل در مصون سازی کشور و نقش شهرداری ها در پدافند غیرعامل ، اقداماتی در این زمینه از سوی معاونت فنی و عمرانی شهرداری نصیرشهر در حال انجام می باشد.

ارتباط با شهردار
روز شمار تاریخ

وضعیت آب و هوا
اوقات شرعی
سخن روز

امام صادق(ع) می فرماید: خداوند متعال فرموده: «روزه از من است و پاداش آن را من می دهم

 حضرت آيت الله العظمی سيد علی خامنه ای (مد ظله العالی) : انقلاب بزرگ اسلامى ما، تمام مسلمانان دنيا را اميدوار كرده است.

حضرت امام خمینی(ره) : تمام آثار تجدد و تمدن در اسلام مجاز است مگر آنهایی که فساد اخلاق بیاورد، فساد عفت بیاورد.

حضرت محمد(ص) : برترین عبادت ها انتظار فرج است.

امام حسین(ع) : عقل کامل نمی شود ، مگر به پیروی حق.

امام مهدی(عج) : برای فرج من بسیار دعا کنید ، که گشایش کارهای شما در ان است.

حضرت علی(ع) : آفت عالمان ، حب ریاست است.

امام جواد(ع) فرمود : ملاقات و دیدار با دوستان و برادران - خوب - موجب صفای دل و نورانیّت آن می گردد و سبب شكوفائی عقل و درایت خواهد گشت، گرچه در مدّت زمانی كوتاه انجام پذیرد.
 

سامانه 137